Ką rinktis kelionei: viešąjį transportą ar mikroautobusą?

Vasara geriausias metas kelionėms, tačiau net ir ilgai lauktos atostogos gali apkarsti, jei gerai neapgalvosite visų smulkmenų. Šį kartą pakalbėkime apie tai, kaip geriausia iš taško A nuvykti į tašką B. Rinktis viešąjį transportą, o gal pirmenybę teikti nuomotai transporto priemonei? Apie tai šį kartą ir pakalbėkime.

Mikroautobusas kelionėms po europą
Mikroautobusas kelionėms po europą

Keliaujantiems į vieną miestą

Jei jūsų atostogos gan trumpos ir jų metu ketinate aplankyti tik vieną miestą, pavyzdžiui, Romą ar Barseloną, vargu ar nuomotis transporto priemonę yra pats protingiausias žingsnis. Skrydžiai populiariausiomis kryptimis šiomis dienomis yra gana pigūs, o didžiuosiuose miestuose viešojo transporto sistema išvystyta išties puikiai, todėl visai nesudėtinga nuvykti iš vieno miesto galą į kitą. Žinoma, visiems keliautojams tenka įveikti metro, traukinių ar autobusų „galvosūkį“, tačiau šis lengvo pasimetimo etapas kelionei suteikia tik dar daugiau intrigos.

Keliaujanties po visą šalį

O štai, jei turite pakankamai laiko aplankyti visą šalį ar bent jau dalį šalies, išties vertėtų pagalvoti apie galimybę išsinuomoti transporto priemonę. Kyla klausimas kodėl, juk kursuoja ir tarpmiestinis autobusas ar traukinys, tiesa? Taip, tačiau automobilių ar mikroautobusų nuoma suteikia daugiau laisvės, nes nereikia derintis prie grafiko, iš miesto galite išvykti ir vėlai vakare, kai viešasis transportas apskritai nebevažiuoja. Be to, mikroautobusų nuoma – itin geras pasirinkimas šeimoms ar didesnėms kompanijoms, kurios su savimi vežasi nemažai daiktų, jie nesunkiai tilps mikroautobuso bagažinėje.

Galiausiai reiktų paminėti ir tai, kad nuomojamos transporto priemonės dažniausiai būna gana naujos, patogios, turi oro kondicionierius, todėl kelionė tikrai bus komfortabili.

Vairuotojo pasirinkimas

Jei vykstate į kelionę su nuomotu transportu ir tik vienas žmogus iš viso keleivių ekipažo turi vairuotojo pažymėjimą, jam jokio poilsio nebus. Be to, teks stoti naktimis ir ieškoti nakvynės vietos, nes kelionė su nepailsėjusiu vairuotoju gali baigtis labai liūnai. Tuo tarpu, keliaujant viešuoju transportu, galima tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis vaizdais pro langus, nes sunkiausią darbą atlieka vairuotojas. Norint keliauti nuomotu mikroautobusu, tokiems klientams rekomenduojame rinkti mikroautobuso nuomą su vairuotojo paslaugomis. Taip bus užtikrinta sklandi ir maloni kelionė.

Kaip keliauti po svečias šalis? Sudėtingas klausimas, būtina įvertinti atstumą nuo vieno taško iki kitą, bagažo svorį, galų gale ar gerai jausitės vingiuodami nepažįstamos šalies keliais.

Tam, kad galėtume įvertinti keliavimo kainų skirtumus, atlikome 3 populiarių maršrutų palyginimus. Paskaičiavome preliminarias lėktuvo bilietų, miesto transporto, bagažo kainas skendant lėktuvu (9 žmonių kompanija, 7 paros) ir kelionėms išnuomotu mikroautobusu išlaidas.

Kelionių kaštų palyginimas

Vilnius – Dubrovnikas (2112 km)

Kelionės kaina viešuoju transportu – skrydžių bilietai 350 Eur. + bagažas 60 Eur. + viešasis transportas 70 Eur. = 480 Eur/žmogui.

Kelionės kaina mikroautobusu – (nuoma 350 Eur. + degalai 270 Eur. + kelių mokesčiai 40 Eur.) / 9 = 73 Eur/žmogui.

Vilnius – Paryžius (2052 km)

Kelionės kaina viešuoju transportu – skrydžių bilietai 300 Eur. + bagažas 60 Eur. + viešasis transportas 70 Eur. = 430 Eur/žmogui.

Kelionės kaina mikroautobusu – (nuoma 350 Eur. + degalai 260 Eur. + kelių mokesčiai 30 Eur. + parkavimas 100 Eur.) / 9 = 82 Eur/žmogui.

Vilnius – Budapeštas (1356 km)

Kelionės kaina viešuoju transportu – skrydžių bilietai 150 Eur. + bagažas 60 Eur. + viešasis transportas 70 Eur. = 280 Eur/žmogui.

Kelionės kaina mikroautobusu – (nuoma 350 Eur. + degalai 200 Eur. + kelių mokesčiai 30 Eur.) / 9 = 65 Eur/žmogui.

Skrydžių bilietų, bagažo pervežimo ir viešojo transporto kainos gali labai skirtis priklausomai nuo laikotarpio, kuriuo planuojate kelionę, bet iš šio palyginimo akivaizdu, kad kainos prasme labiausiai apsimoka keliauti nuomotu mikroautobusu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *