Kelių mokesčiai Lenkijoje

Kelių mokesčiai Lenkijoje mokami kaip ir daugumoje kitų Europos Sąjungos valstybių. Šioje šalyje dauguma kelių lengvajam transportui nėra apmokestinami. Aptarsime tuos kelis išskirtinius atvejus bei kelių mokesčio apmokėjimo galimybes.

Mokami keliai Lenkijoje

Kelių mokesčiai Lenkijoje surenkami ne vinjetėmis, o už tam tikrus kelio ruošus. Kelio ruožai, už kuriuos reikia susimokėti, pažymėti žemėlapyje.
Kelių mokesčiai Lenkijoje

Kelių mokesčiai Lenkijoje

Tai greitkelių ruožai: A1, A2 ir A4. Kelių mokesčius Lenkijoje moka tik transporto priemonių iki 3,5 t. vairuotojai. Sunkvežimių ir autobusų vairuotojai sumoka kelių mokesčius per automatinę mokesčių surinkimo sistemą.

Lengvųjų automobilių vairuotojai kelių mokesčius sumokėti gali trimis valiutomis: vietine valiuta zlotais, eurais ir doleriais. Taip pat yra priimamos debetinės ir kredito kortelės.

Kelių mokesčio Lenkijoje dydžiai pagal kelio ruožus

GreitkelisKaina, Eur.
A1 Rusocin (Gdańsk) – Nowa Wieś (Toruń)6,95
A2 Świecko (DE/PL) – Konin17,5
A2 Konin – Stryków (Łódź)2,3
A4 Bielany Wrocławskie (Wrocław) – Sośnica (Gliwice)3,8
A4 Katowice – Kraków4,7

Kelių mokesčių Lenkijoje apmokėjimo būdai

Jau minėti – grynieji pinigai;
Jau minėtos – banko kortelės: debetinės ir kreditinės;
Taip pat yra priimami mokejimai per elektroninę mokėjimų sistemą https://www.tolls.eu/poland.
 
Elektroninė apmokėjimo sistema skirta sunkvėžimių bei autobusų vairuotojams. Jie Lenkijos keliais naudojasi nuolat. Mikroautobusų ir lengvųjų automobilių vairuotojams svarbu atkreipti dėmesį tik į minėtus Lenkijos greitkelių ruožus. Žinoma, dažnai keliaujantiems, taip pat leidžiama naudotis elektronine mokėjimo sistema. Ši sistema leidžia 2 apmokėjimo tipus: išankstinis apmokėjimas ir mokėjimas po kelionės.
 
Dažnai važiuojantiems A4 greitkeliu, galima įsigyti išankstinio mokėjimo korteles ir jas papildyti tam tikra suma.
 
Visi mūsų nuomojami yra 8 arba 8+1 sėdimų vietų. Jiems galioja tos pačios kelių mokesčių taisyklės kaip ir lengviesiems automobiliams. Tai yra transporto priemonės, kurių masė neviršija 3,5 t. Apie nuomojamus mikroautobusus ir jų kainas rasite: mikroautobusų nuoma Kaunemikroautobusų nuoma Vilniuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *