5 patarimai, kaip teisingai susiplanuoti maršrutą kelionei mikroautobusu

Tikriausiai nenustebtumėte, jei kolega, paklaustas, kaip praleido savo atostogas, pradėtų dalintis nepakartojamais įspūdžiais iš kelionės po Europą. Tačiau faktas, jog visos aplankytos šalys buvo pasiektos ne avialinijomis ar turistiniu autobusu, o laikant rankas ant išsinuomoto mikroauotobuso vairo, tikėtina, priverstų suklusti. Kelionės po svečias šalis automobiliu ar didesnę kompaniją talpinančiu autobusiuku ir mikroautobusų nuoma populiarėja, tačiau ne kiekvienas išdrįsta ryžtis šiai avantiūrai. Nieko keisto, juk tai – kardinaliai priešingas variantas „bonifaciškoms“ atostogoms su „viskas įskaičiuota“ paketu. Šio kelionių būdo fanatikai draugiškai pataria atkreipti dėmesį į žemiau pateiktus patarimus, priešingu atveju pirmoji tolimesnė išvyka mikroautobusu, dėl patirto nuovargio bei streso, gali tapti ir paskutine.

Maršrutas kelionei mikroautobusu
Maršrutas kelionei mikroautobusu

#1. Skirkite laiko poilsiui

Jei lėktuvas dažniausiai tėra priemonė pasiekti reikiamą tašką, tai mikroautobuse įprastai ir verda visas veiksmas: važiuoji, sustoji, apžiūri norimą objektą ir vėl važiuoji. Tad, planuojant maršrutą, būtina numatyti pakankamai laiko poilsiui. Pervargęs vairuotojas ne tik kelia pavojų viso ekipažo saugumui, bet rizikuoja per greitai „perdegti“ ir prarasti kelionės džiaugsmą.

#2. Dalinkitės vairavimo malonumu su bendrakeleiviais

Kad ir kaip mėgstate vairuoti bei pasitikite savo įgūdžiais, neprieštaraukite, jei kelionės partneris pasiūlys jums pailsėti ir pats sėsis už vairo. Tokio mandagumo gesto netgi neverta laukti. Prieš kelionę diskutuodami dėl įvairių smulkmenų, nepamirškite susitarti ir dėl to, jog kelionės metu pakaitomis vairuos visi, turintys vairuotojo pažymėjimą (ar bent keletas savanorių). Transporto priemonių nuomos sutartyje dažnai prašoma nurodyti vardus asmenų, vairuosiančių automobilį, tad nepamirškite šio fakto, priešingu atveju nusižengsite taisyklėms.

#3. Planuokite, tačiau primygtinai nelaikykite įsikibę planų

Kelionei po Europą galint skirti porą savaičių ar vos daugiau, būtina turėti konkretų aplankyti ketinamų objektų sąrašą bei šių lankymo eiliškumą – taip maksimaliai išnaudosite laiką ir būsite tikri, jog nepraleidote ko nors svarbaus (tas jausmas, kai kas nors kalba apie reikšmingą objektą tavo neseniai aplankytoje šalyje, o tu neįsivaizduoji, kaip sugebėjai to nepamatyti…). Tiesa, nederėtų daryti pasaulinės reikšmės tragedijos, jei planai nesiklosto taip, kaip turėjo. Kamščiai gatvėse, automobilio gedimas, ilgos eilės prie norimo aplankyti objekto, kelio remonto darbai ar tiesiog pasikeitę keliaujančiųjų norai – yra daugybė priežasčių, dėl kurių tenka pakoreguoti kelionės planus. Kas žino, gal, pasukę kita kryptimi, atrasite kažką įspūdingo!

#4. Kaip įmanydami venkite spūsčių

Numatyti, kada įvyks auto įvykis, paralyžiuojantis eismą, negalime, tačiau derėtų maršrutą susidėlioti taip, jog piko metu nestovėtume vieno ar kito Europos didmiesčio kamštyje. Ryte pajudėkite anksčiau ar, priešingai, vėliau, ilgiau pabūkite muziejuje ar pagulėkite parke – automobilių srautas išsiskirstys ir toliau galėsite sklandžiai tęsti savo kelionę.

#5. Taupykite, tačiau išlaikykite saiką

Kelionė mikroautobusu, pasirinkus saikingai degalų „ryjančią“ transporto priemonę bei išlaidas kurui pasidalinus su visais kompanionais, gali nustebinti savo ekonomiškumu. O jei, išnaudodami šios transporto priemonės erdvumą ir užuot išsinuomavę kambarį, miegosite mikroautobuse…Stop, nepersistenkite! Porą naktų praleisti mikroautobuse galite, tačiau pastarasis neturėtų tapti pastovia poilsio vieta. Kad ir kiek vietos ten bebūtų, greitai pajusite nekomfortiško miego pasekmes, trukdysiančias kitą dieną mėgautis pažintimi su šalimi. Jei norite sutaupyti, geriau skirkite laiko geriausio nakvynės pasiūlymo paieškai.

Atkreipdami dėmesį į aukščiau pateiktus patarimus, tikėtina, išvengsite grubiausių pradedančiųjų klaidų. Aišku, nesklandumų bus, tačiau tikime, jog jūsų pirmosios tolimos kelionės mikroautobusu įspūdžiai su kaupu kompensuos patirtas negatyvias emocijas!

Jeigu Jūsų kelionės maršrutas prasideda Vilniuje, susisiekite su mumis ir gautike pasiūlymą dėl mikroautobuso nuomos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *