Savaitgalio kelionė automobiliu: ką verta pamatyti aplink Šiaulius?

Keliauti su draugais smagu. Šiltais vasaros savaitgaliais galima išmaišyti visas Lietuvos pakampes. Mūsų atveju, kompanija dažnai susirenka iš 6-7 žmonių. Vienas automobilis per mažai, du per daug. Bet štai šioje vietoje problemos sprendimas aiškus – mikroautobuso nuoma kelionei. Telpa visi, visiems kartu smagiau, o ir nuomos kaina ne tokia, jog verstų atsisakyti kelionės. Šiandien, pateikiu išbandytą maršrutą Šiaurės Lietuvoje, vietas kurias tikrai verta aplankyti, tačiau kurios yra rečiau minimos ar įtraukiamos į kelionės automobiliu maršrutus. Galbūt jos taps įkvėpimu sekančiai savaitgalio išvykai.

Pakruojo dvaras

Restauruotas, turizmui pritaikytas Pakruojo dvaras pastaraisiais metais traukia visos Lietuvos ir net artimiausių kaimynų latvių dėmesį. Čia vykstantys renginiai sutraukia tiek svečių, jog artimiausio didmiesčio Šiaulių viešbučiai ir apartamentai renginių dienomis būna 100 proc užsakyti. O ir be renginių, paprastais savaitgaliai čia vyksta gyvasis muziejus, kurio metu vyksta ekskursijos su baronaitėmis, galima išbandyti įvairius amatus, sužinoti tikrąją kvepalų istoriją bei sočiai papietauti Traktieriuje. Būtina peržiūrėti artimiausių renginių kalendorių, kad būtų lengviau planuoti kiek laiko skirti dvarui, tačiau rekomenduojame turėti bent pusdienį šiai vietai.

Savaitgalio kelionė į Pakruojo dvarą

Pakruojo dvaras

Naisiai

Nuo Pakruojo vakarų link galima privažiuoti Naisių miestelį. Išgarsėjęs kaip utopinė vieta gyventi, vėliau suplaktas su žeme dėl politinių sąsajų, dažnai ignoruojamas didmiesčių gyventojų. Tačiau tie kas neapsilanko – daug praranda. Politikos čia nėra, tačiau yra nuostabus muziejus po atviru dangumi skirtas mūsų seniesiems Baltų dievams. Net ir mokyklos suole nemiegoję, skaitydami stendus nustebs, susipažinę su jau pamirštais senovės dievais. Medinės skulptūros, sutvarkyti takai ir aplinka, ežeras bei triušių sala su tikrais triušiais – puiki stotelė pasivaikščioti su kavos puodeliu rankoje. Skirti bent valandą. Miestelis nedidelis – tačiau daug automobilių stovėjimo aikštelių, netgi su didesniu mikroautobusu neverta bijoti, jog nebus kur prisiparkuoti.

Naisių miestelis

Naisių miestelis

Kryžių kalnas

Išvažiavus iš Naisių – Kryžių kalnas yra visai šalia, taip sakant, už kampo. Jei koks nors užsienio kelionių portalas rašo apie 10 vietų, kurias privaloma aplankyti Lietuvoje, tai Kryžių kalnas bus tarp pirmų penkių. Vietinių vadinamas vilties simboliu ir šventa vieta, užsienyje gali būti išlinksniuotas ir kaip šiurpinanti ar mistiška vieta. Bet kokiu atveju, net anksčiausią rytą atvykus, čia gausu turistų. Tūkstančiai kryžių verčia susimąstyti – juk kiekvienas iš jų yra padėtas žmogaus su savo istorija, savo prašymais, maldomis ir padėkomis. Ir tie kryžiai čia suplaukę iš viso pasaulio. Vaikštant siaurais takeliais ant kryžių galima pamatyti užrašus visomis pasaulio kalbomis, įskaitant ir tokių atrodytų geografiškai tolimų, kaip kinų ar japonų.

Kryžių kalnas

Kryžių kalnas

Dargaičių mini zoo su alpakomos priešaky

Švelnios ir linksmos alpakos, lamos, galingas kupranugaris Titanas, asiliukai, poniai, elniai, danieliai – tik maža dalis gyvūnų, kuriuos galima sutikti Dargaičių mini zoo, visai netoli Gruzdžių miestelio. Pažintis su įvairiais gyvūnais, galimybė juos pamaitinti ir už tai pelnyti garbę paglostyti patinka ne tik vaikams. Tarp gyvūnų visi suaugę tampame kiek panašūs į vaikus, negalintys nustoti šypsotis ir juoktis. Alpakų ūkis rami vieta, kiekvieną dieną laukianti svečių. Suaugusiems gali užtekti ir geros valandos, keliaujant su vaikais reikėtų rezervuoti dvi valandas.

Savaitgalio kelionė į alpakų slėnįSavaitgalio kelionė į alpakų slėnį

Alpakos

Papilė

Mažas miestelis prie Ventos upės. Visai neseniai pastatytas apžvalgos bokštas ant Ventos upės kranto atveria nuostabų kraštovaizdį bei upės kilpą. Tai puiki vieta piknikui ir trumpam sustojimui gamtoje. Miestelis nedidukas, pasivaikščiojant koja už kojos užtruks neilgiau valandos, tačiau čia galima rasti penkiolikos kamienų liepą, ilgą kabantį beždžionių tiltą, kurį perėjus pievoje galima sutikti balsingus žirgus. Čia ir du šalimais esantys piliakalniai, ant kurių vieno įkurtos senos miestelio kapinės, čia ir Daukanto muziejus bei paminklas Daukantui aikštėje centre. Miestelis – ramybės oazė. Skirti laiko priklausomai nuo to ar planuojate pikniką. Mažiausiai – valanda.

Papilės miestelis

Papilės miestelis

Jei šiuos mažiau žinomus, tačiau įdomius ir tikrai vertus aplankyti objektus prijungtumėte prie savo kelionės automobiliu į Šiaulius, tuomet jūsų kelionė būtų itin prasminga ir paliksianti daug įspūdžių. Jūsų savaitgalio kelionės maršrutas galėtų atrodyti kaip pavaizduota žemėlapyje.

Maršrutas šiaurės Lietuvoje

Savaitgalio kelionė šiaurės Lietuvoje

Beje, jei esate naujokai ir kelionių automobiliu ar mikroautobusu planavimas dar yra neįprastas, jums gali padėti ankstesnis straipsnis „5 patarimai, kaip teisingai susiplanuoti maršrutą kelionei mikroautobusu“. Gerų kelionių po Lietuvą ir svečias šalis!

Parengė Žavinta Kiliūtė

Daugiau informacijos apie mikroautobusų nuomą Vilniuje ir Kaune.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *