„Žalia“ už vairo: kaip planuoti keliones mikroautobusu?

N kartų skridote lėktuvu ir viskas atrodo taip paprasta, o štai išsinuomotu mikroautobusu – kur kas žemiškesne transporto priemone – keliaujate pirmą kartą ir jau sukate galvą, kokie paruošiamieji darbai yra būtini, jog būsima išvyka praeitų sklandžiai? Suprantame jus ir skubame į pagalbą su praktiniai patarimais! Visų pirma siūlome būsimos kelionės planavimo darbus draugiškai pasidalinti. Jei jūsų šeimoje ar draugų grupėje vyriškos lyties atstovai atsakingi už kelionės maršruto sudarymą bei vairo „sukinėjimą“, tradicijų nekeiskime. Yra daug svarbių darbų, kuriuos gali atlikti tik rūpestingos ir apie viską pagalvojančios moterys!

Mergina už vairo kelionės mikroautobusu
Mergina už vairo kelionės mikroautobusu

Tad, mielosios, pasiraitokime rankoves ir pradėkime!

#1. Sudarykite lankytinų vietų sąrašą.

Jei kelionei skirtas laikas yra ribotas, improvizacijoms vietos, deja, nebus daug. Konkretus lankytinų vietų plano sudarymas gali padėti maksimaliai šį išnaudoti. Įdomiausius norimos vietos kampelius atrasite pasinaudoję Trip advisor ar tiesiog visagalio Google pagalba. Sudarykite sąrašą dėmesio vertų vietų, o vyrai žemėlapyje tegul sužymi konkrečius taškus ir numato optimaliausią maršrutą.

#2. Sukraukite bagažą.

Jei, kraudamiesi lagaminą kelionei lėktuvu, esame ribojami griežtų reikalavimų bagažui, tai mikroautobusas, atrodytų, leidžia pasijusti kur kas laisviau. Taip, vietos daugiau, tačiau su daiktų kiekiu persistengti nereikėtų. Pagalvokite, kaip vargsite ieškodamos poros kojinių tarp kalno drabužių bei nepamirškite, jog, po kelionės, viską iškrauti ir sudėti į savo vietas reikės taip pat jums.

Atsižvelgdami į vietos klimatą, įsidėkite keletą tinkamų rūbų. Nepamirškite ko nors šiltesnio, ypač jei važiuosite naktį bei ketinate mikroautobuse ir snustelėti (tokiu atveju rekomenduojami miegmaišiai). Patogi avalynė, asmens dokumentai, būtiniausi vaistai (virškinimui, skausmo malšinimui, alergijoms ir panašiai) – pagrindiniai daiktai, turėsiantys atrasti vietos lagamine. Tiesa, veždamiesi medicininius preparatus į užsienį, pasidomėkite, ar šie nėra draudžiami toje šalyje.

#3. Neleiskite kelionės ekipažui išalkti.

Taip, pakeliui rasite pilną degalinių, siūlančių numalšinti alkį, tačiau pagalvokite, ar tikrai norite rizikuoti virškinimu bei švaistyti pinigus (suma, jei keliauja visa šeima, susidaro iš tiesų nemaža)? Stovėti parą virtuvėje nereikia, tačiau sutepti sumuštinių, pasirūpinti konservais, negendančiais užkandžiais, gėrimais termose ir, būtinai, vandeniu, laiko atrasti reikėtų. Jei nenorite maisto vežtis iš namų, nepamirškite pasakyti vairuotojui, jog, pakelėje privažiavus didesnį prekybos centrą, sustotų. Kainos čia, tikėtina, bus mažesnės nei degalinėje, o ir pasirinkimas kur kas didesnis. Pasidomėkite, galbūt užsienio šalyje, į kurią ketinate keliauti, kainos yra mažesnės. Tokiu atveju apsipirkimas Lietuvoje nebūtų protingas sprendimas.

#4. Nepamirškite pramogų.

Vienas iš kelionės mikroautobusu privalumų – galimybė netrukdomai grožėtis pakelės vaizdais ir, pageidaujant, čia pat stabtelėti jų apžiūrėti iš anksčiau. Tai – vienas iš laiko praleidimų būdų (kaip ir draugiškas šnekučiavimasis), tačiau, planuojant ilgas valandas besitęsiančią kelionę, būtina pasirūpinti ir kitomis pramogų alternatyvomis. CD kompaktai su „vežančia“ muzika (nepamirškite, jog radijas veiks ne visose vietovėse), įvairūs žaidimai, knygos, žurnalai, kryžiažodžiai – individualiai atsižvelkite į kiekvieno ekipažo nario pomėgius. Kelionės laiką galite praleisti prasmingai, sudarinėdami ketinamų vietų sąrašą (jei iš anksto neatlikote namų darbų) ar šį papildydami.

Nesuklysime kelionės pradžia pavadinę ne fizinį pajudėjimą iš pradinio taško, o paruošiamuosius darbus jai. Kaip sakoma, gera pradžia – pusė darbo, tad veiklos atras, tinkamos savo sugebėjimams, atras kiekvienas ekipažo narys. Taip pat nepamirškite pasidomėti mikroautobuso nuomos sąlygomis ir kainomis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *